Grupa Ten Square Games w 2022 roku: stabilizacja wyników finansowych po roku pełnym wyzwań dla branży gier mobilnych one of the biggest mobile games development companies in Poland

Spółka ma obecnie studia we Wrocławiu, Warszawie, Berlinie, Bukareszcie i Weronie[19]. Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 2 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,10 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 4,22 proc. Przez nowa teletrade analytics w google play i app store ostatnich 12 miesięcy spadła o 16,24 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 32,78 proc. W styczniu spółka zakończyła pierwszą transzę skupu akcji własnych, w ramach której kupiono 70 tys. Akcjonariusze upoważnili zarząd w połowie 2021 roku do skupu maksymalnie 670 tys.

  • Ten Square Games przygotowało dla fanów swoich gier własny sklep internetowy.
  • Przełożyło się to na spadek poziomu płatności w grze w kwietniu 2023 roku, które wyniosły 7,9 mln zł.
  • Ponadto z czasem Ten Square Games zaczęło przejmować inne podmioty – w 2021 roku pod jego skrzydłami znalazło się studio Rortos z Werony, natomiast rok później w jego ślady poszedł polski zespół Gamesture.
  • W 2023 rok Grupa wchodzi z nowym podejściem do procesu produkcyjnego w przyszłości, co w opinii Zarządu Spółki pozwoli efektywniej niż dotychczas decydować o tym, w rozwój których tytułów należy inwestować.
  • „- Uruchomienie sklepu internetowego Ten Square Games może zmienić zasady gry zarówno dla spółki, jak i dla osób, które grają w  tworzone przez nasz zespół gry” — powiedział Andrzej Ilczuk, Prezes Zarządu Ten Square Games.
  • – Uważnie przyglądamy się rynkowi w poszukiwaniu potencjalnych celów akwizycyjnych.

Spodziewa się, że dzięki redukcji zatrudnienie od sierpnia br. Jej miesięczne koszty pracownicze będą o 1,8 mln zł niższe. Dział Business Intelligence spina to wszystko klamrą. Wszystkie systemy User Acquisition wymagają danych, ale dzięki temu znamy wszystkie praktyki naszych użytkowników w grze, widzimy gdzie mają problemy i staramy się reagować w zgodzie z ich potrzebami. Prezes TSG ocenił, że współpraca z Rortos otworzyła spółce “drzwi” do segmentu symulacji lotniczych.

Tytuł typu survival-horror jest we wczesnej fazie rozwoju. Firma pokazała, to co jest dla niej ważne poprzez autorski komiks oraz specjalnie przygotowaną na tę okazję grę, którą udostępniono pracownikom. Są to Dare to explore – odważ się odkrywać, Own it – przejmij stery, Grow Together – graj zespołowo, Change Fast – bądź częścią zmiany oraz Trust – buduj zaufanie. Firma nie planuje powrotu do przeglądu opcji strategicznych, który został zakończony w październiku 2021 roku.

W dłuższym terminie mogą one kształtować  zachowania graczy, a tym samym wpływać na możliwość pozyskiwania przez Grupę płatności w grach. Spółka wchodzi w ten niepewny czas z bezpiecznym saldem środków pieniężnych oraz zdywersyfikowanym portfelem produktów. Konsekwentna realizacja założeń strategicznych coraz bardziej przybliża Ten Square Games do realizacji celu jakim jest stworzenie platformy gier mobilnych free-to-play, oferującej zdywersyfikowany i rosnący portfel tytułów.

Ten Square Games , Forever Entertainment – Gorące spółki dnia

Przykładowo w 2022 spółka wypracowała zysk na poziomie 52,3 mln zł[17]. Ten Square Games SA to polska spółka produkująca i wydająca gry mobilne, które są popularne na całym świecie. Firma została założona w 2011 roku w Wrocławiu i od tamtej pory jej portfolio gier znacznie się rozrosło, obejmując gry o tematyce rybackiej, sportowej i hazardowej, w tym popularne tytuły jak Fishing Clash czy Hunting Clash.

  • Zgodnie jednak z niedawnym komunikatem Ten Square Games trzeci kwartał zaliczyło już na plusie.
  • W pierwszych tygodniach w tytuł zagrały setki tysięcy graczy, a jego dalszy rozwój będzie najważniejszym zadaniem stojącym przez włoskim studiem w nadchodzącym roku.
  • Dodatkowo, dzięki wysokim przepływom gotówkowym z działalności operacyjnej wypłaciliśmy dywidendę zarówno za 2020 rok, jak i 2021 rok w wysokości 10 PLN na akcję.
  • Są to Dare to explore – odważ się odkrywać, Own it – przejmij stery, Grow Together – graj zespołowo, Change Fast – bądź częścią zmiany oraz Trust – buduj zaufanie.

Cele, jakie sobie stawiamy w związku z uruchomieniem tego projektu, to właśnie zwiększenie zaangażowania graczy, uruchomienie działań z zakresu cross-promocji oraz poszerzenie oferty elastycznych form płatności”. Jesteśmy twórcami gier mobilnych i uwielbiamy je robić! Dzięki temu, że łączy nas pasja, staliśmy się liderem w branży gamedev w Polsce.W 2011 r. Zaczynaliśmy firmy finansowe opuszczają wielką brytanię przed brexit-forex swoją przygodę od gier przeglądarkowych, a dziś w nasze tytuły Free2Play grają miliony ludzi na całym świecie. Jak napisano w komunikacie, w 2023 rok Ten Square Games wchodzi z nowym podejściem do procesu produkcyjnego w przyszłości, co w opinii zarządu pozwoli efektywniej niż dotychczas decydować o tym, w rozwój których tytułów należy inwestować.

Ten Square Games miał 86,08 mln zł zysku netto w I poł. 2021 r.

Creepy Jar poinformowało, że łączna sprzedaż brutto “Green Hell” na platformy PC/Steam, PlayStation Store i Microsoft Store (wersje gry, do których Creepy Jar posiada prawa wydawnicze) przekroczyła poziom 4 mln sprzedanych egzemplarzy. Lista graczy nadal oczekujących na zakup “Green Hell” na platformie Steam (wishlista) obejmowała 1,27 mln osób, podano także. W pierwszych tygodniach w tytuł zagrały setki tysięcy graczy, a jego dalszy rozwój będzie najważniejszym zadaniem stojącym przez włoskim studiem w nadchodzącym roku. Kolejna z gier, tworzona przez krakowskie studio Gamesture, którego TSG jest mniejszościowym udziałowcem, nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale już teraz dostępna jest strona internetowa, gdzie można zobaczyć m.in. Spółka w 2023 roku zamierza opublikować dwie gry, Undead Clash, pierwszoosobową strzelankę o zombie, a także tworzony przez warszawski oddział firmy tytuł z gatunku idle RPG, Fishing Masters. Premierę miała gra lotnicza osadzona w okresie II wojny światowej – Wings of Heroes, od należącego do Ten Square Games włoskiego studia Rortos.

Odważ się wejść na wyższy poziom w swojej karierze.

Creepy Jar publikuje wyniki sprzedaży

Udział Hunting Clash w segmencie gier łowieckich wyniósł 89 proc., a płatności uzyskane z gry stanowiły blisko 23 proc. Idę o zakład, że spora część z czytających te słowa nie kojarzy nawet firmy Ten Square Games, a przynajmniej Ci, którzy w ogóle nie grywają w gry mobilne bądź robią to sporadycznie. Co ciekawe, jedna z ich produkcji – Fishing Clash, znalazła się nawet na 4 miejscu najlepiej zarabiających gier symulacyjnych na Google Play. W pierwszym kwartale 2023 roku nakłady marketingowe w grze były niższe zarówno w porównaniu do tych poniesionych w pierwszym, jak i w ostatnim kwartale 2022 roku. Przełożyło się to na spadek poziomu płatności w grze w kwietniu 2023 roku, które wyniosły 7,9 mln zł.

Polski gamedev w dołku! Czy to okazja do zakupu CD Projekt i innych?

W tym czasie podjęto również decyzję o uporządkowaniu portfela produktów i rezygnacji z dalszego rozwoju dwóch projektów – Football Elite oraz Magical District. Zmiany w rozgrywce Undead Clash oraz zamknięcie dwóch projektów skutkowały koniecznością dokonania odpisów poniesionych nakładów prace rozwojowe, co obciążyło wynik netto Grupy łączną kwotą 23,6 mln PLN. W 2023 rok Grupa wchodzi z nowym podejściem do procesu produkcyjnego w przyszłości, co w opinii Zarządu Spółki pozwoli efektywniej niż dotychczas decydować o tym, w rozwój których tytułów należy inwestować. Na niższe wyniki Grupy Ten Square Games wpływ miały głównie czynniki zewnętrzne oraz decyzja Spółki o zwiększeniu nakładów na marketing w grze Fishing Clash w trakcie pandemii. Po zniesieniu lockdownów, zaangażowanie graczy, którzy ponownie uzyskali dostęp do wszystkich form rozrywki w naturalny sposób zmniejszyło się, w konsekwencji czego rynek gier mobilnych odnotował spadek. W 2022 roku rynek wracał do równowagi i ma przed sobą długoterminowe perspektywy wzrostu dzięki pokoleniu graczy, dla których telefon jest integralną i centralną częścią życia.

FOMC chce maksymalnego zatrudnienia i 2% inflacji. Kurs dolara poniżej 4,30…

W efekcie giełdowa wartość TSG przekroczyła 1 mld USD (około 4,06 mld zł)[15]. Dodano, że w tym czasie podjęto również decyzję o uporządkowaniu portfela produktów i rezygnacji z dalszego rozwoju dwóch projektów – Football Elite oraz Magical District. Zmiany w rozgrywce Undead Clash oraz zamknięcie dwóch projektów skutkowały koniecznością dokonania odpisów poniesionych nakładów na prace rozwojowe, co obciążyło wynik netto łączną kwotą 23,6 mln zł. Mając na uwadze zapewnienie przejrzystej i efektywnej polityki informacyjnej, Zarząd Ten Square Games S.A. Informuje, że szacunkowe skonsolidowane płatności użytkowników w grach (bez uwzględnienia przychodów odroczonych w czasie) Grupy Kapitałowej Ten Square Games w trzecim kwartale 2023 roku wyniosły 110,4 mln PLN. Ten Square Games wypracował w trzecim kwartale 2022 roku 34,9 mln zł skorygowanej EBITDA.

TSG zatrudnia 500 osób i ma studia we Wrocławiu, Warszawie, Berlinie, Bukareszcie i Weronie. Ten Square Games przejął włoskie studio RORTOS i wkroczył na rynek symulatorów lotu. W maja 2018 spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych z wyceną 350 mln zł. W czerwcu 2020 jej wartość przekroczyła 1 mld USD. Zanotowali rekordowe w swojej historii wyniki przychodów na poziomie 578 mln zł.

Jednym z głównych powodów tych spadków było ograniczenie wydatków marketingowych od czwartego kwartału 2022 roku, co zmniejszyło napływ nowych graczy do gry. Mniejsza aktywność marketingowa wpłynęła również na jakość ruchu dostarczanego przez algorytmy największych platform. Czynniki te wpłynęły w kwietniu 2023 roku na niższy poziom płatności odnotowany w Fishing Clash równy 20,4 mln zł.

Ten Square Games w kanale wzrostowym. Szansa na wzrost do 700 zł – zapiski giełdowego spekulanta

19,1 mln zł wobec oczekiwań analityków na poziomie 21,8 mln zł zysku netto. Ten Square Games planuje w 2022 roku debiuty, tzw. Dwa nowe tytuły mają trafić do graczy w II kw., a dwa is the limefx forex broker a legitimate brokerage to trade with kolejne w IV kw. Czynniki zewnętrzne, które mogą wpłynąć na wyniki Grupy to przede wszystkim obecna i rosnąca niepewność ekonomiczna oraz geopolityczna, a także wysoka inflacja.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *